Pielgrzymka do Gietrzwałdu

gietrzwald 15

W sobotę 22 maja 2021r., w Wigilię Zesłania Ducha Świętego nasza wspólnota Przymierze wraz z księdzem opiekunem Zbigniewem Wądołowskim, udała się na pielgrzymkę dziękczynną do Gietrzwałdu.
Po przyjeździe, krótką chwilę trwaliśmy na modlitwie w miejscu objawienia, następnie udaliśmy się do kościoła na modlitwę różańcową. O godz. 12.00  uczestniczyliśmy w Eucharystii. Następnie był czas wolny na posiłek, regenerację, zakupy pamiątek a także czas na wyciszenie i medytację.

O godz. 14.00 spotkaliśmy się przy źródełku, które pobłogosławiła sama Matka Boża objawiając się w tym miejscu. Stamtąd rozpoczęliśmy Drogę Krzyżową, którą poprowadził nasz kapłan według rozważań Gietrzwałdzkich. Piękny czas zadumy nad sobą i relacją z Jezusem.
Bezpośrednio po odprawieniu Drogi Krzyżowej udaliśmy się do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Ponieważ zmianie uległa pogoda uniemożliwiając nam swobodne spacerowanie, ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Niespodzianką w drodze powrotnej była wizyta w Rostkowie w parafii św. Stanisława Kostki, gdzie odmówiliśmy Litanię Loretańską i mieliśmy okazję do bliższego poznania patrona polskiej młodzieży. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć ruszyliśmy w dalszą drogę do domu.
Bogu niech będą dzięki, za ten piękny wspólnie spędzony czas.

www.odnowamalkinia.pl